صادرات میگو امسال 20 درصد افزایش می‌یابد.

 

 رئیس سازمان شیلات كشور با بیان این مطلب كه قصد داریم واردات ماهی تن را در آینده به صفر برسانیم، گفت: صادرات میگو امسال نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش می‌یابد. غلامرضا رازقی در گفتوگو با مهر با بیان این مطلب كه به هیچ وجه اجازه واردات شاه میگو و دیگر ماهی ها را نمی دهیم، گفت: تنها آبزی كه نسبت به واردات آن اقدام كردیم، ماهی تن است.

وی با اشاره به اینكه سال گذشته میزان واردات ماهی تن 66 هزار تن بوده است، اعللام كرد: امسال میزان واردات ماهی تن به 50 درصد رسیده است كه بر اساس برنامه ریزی ها، قصد داریم در آینده میزان واردات آن را به صفر برسانیم.

رئیس سازمان شیلات كشور مطرح كرد: باید میزان بهره ورزی از آب های آزاد را افزایش داده و از آن طرف واردات ماهی تن را كاهش دهیم. وی بیشترین مشكل را در آب های آزاد دزدان دریایی سومالی دانست و گفت: برای ما قابل قبول نیست كه ماهی را از خارج وارد كنیم، بنابراین باید بتوانیم از ظرفیت دریای آزاد استفاده كنیم. البته باید به احیای دریا نیز توجه داشته باشیم چراكه فشار بیش از حد می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

این مقام مسئول همچنین از افزایش صادرات میگو به میزان 20 درصد در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در زمینه صادارت روند مثبتی داشته ایم و قصد داریم با حمایت از صادرات از ورود ماهی جلوگیری كنیم.

  • اصفهان - خیابان لاله - روبروی پارک لاله
  • 031-34702131
  • 35298131 -031
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمونه محصولات ما

ارسال یک پیام

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
Top