فرایند | تولید

ابتدا دام از دامداری‌های مجازی که از دامپزشکی مجوز دارند خریداری شده و به کشتارگاه صنعتی اصفهان مرغ حمل می‌گردد. 

پس از کشتار و بازدید گوشت توسط پزشکان دامپزشکی مستقر در کشتارگاه صنعتی اصفهان مرغ، تمامی گوشت‌ها مهر و برچسب خورده و به سردخانه کشتارگاه صنعتی اصفهان مرغ منتقل شده و تا 24 ساعت در آنجا نگهداری می‌شود. طی این 24 ساعت فعل و انفعالاتی در گوشت رخ می‌دهد که پس از آن می‌توان از محصول استفاده کرد.
پس از 24 ساعت پزشکان حاضر در کشتارگاه صنعتی اصفهان مرغ با توجه به شرایط، اقدام به صدور مجوز حمل می‌نمایند  گوشت‌های کشتار شده را با ماشین‌های یخچال‌دار که توسط پزشکان دامپزشکی بازدید شده اند، به این مرکز منتقل می‌کنند.
پس از ارسال گوشت‌ها به شرکت صنایع غذایی آریا زمین و بازبینی توسط پزشک شرکت، آن‌ها را در داخل سردخانه‌های بالای صفر درجه نگهداری می‌کنند. سپس فرآیند قطعه بندی و بسته بندی شروع شده و گوشت‌ها توسط افراد مجرب برش و قطعه‌بندی می‌گردد و در ظرف‌هایی که از نظر بهداشتی مورد تایید وزارت بهداشت است بسته‌بندی کرده و به سردخانه‌های بالای صفر و یا زیر صفر درجه شرکت انتقال می‌دهند؛ در نهایت دامپزشک حاضر در شرکت آریا زمین، مجوز لازم برای فروش را صادر نموده؛سپس توسط ماشین‌های یخچال‌دار به مراکز فروش ارسال می‌گردد.
فرآیند تولید مرغ نیز به همان گونه تولید گوشت می‌باشد با این تفاوت که تهیه مرغ از مرغداری‌های مجاز که از دامپزشکی مجوز دارند تهیه می‌شود.

 

فرآیند تولید محصولات صنعتی اصفهان مرغ

در بخش فرآیند تولید شرکت صنعتی اصفهان مرغ  به چگونگی تولید گوشت و مرغ تازه و منجمد اشاره شد.
در کارخانه جدید؛ شرکت صنعتی اصفهان مرغ مبادرت به تولید و فرآوری گوشت و مرغی کرده که تمامی مراحل آن توسط دستگاه‌های اتوماتیک انجام می‌گردد و دخالت دست کمتر در آن دیده می‌شود.
فرآیند تولید گوشت و مرغ منجمد به چند گونه صورت می‌ گیرد:

1.    فرآوری شده

کلیه محصولات فرآوری شده توسط دستگاه‌های تمام اتوماتیک فرآوری می‌شود و در زمان تولید شرایطی را دستگاه ایجاد می‌نماید که محصول با فضای بیرون هیچگونه ارتباطی پیدا نمی‌کند. هدف از فرآوری گوشت قرمز و سفید در راستای خرد کردن و مزه دار کردن با طعم‌های مختلف می‌باشد.
توجه داشته باشید که این امر با استفاده از افزودنی‌های مجاز و استاندارد صورت می‌گیرد.

 

2.    گوشت و مرغ منجمد تکه‌ای

گوشت و مرغ منجمد تکه‌ای پس از تولید و قطعه بندی به صورت بسته‌های بشقابی 400 و 800 گرمی و در کارتون‌ها به صورت بسته‌های 10و 20 کیلویی در تونل انجماد قرار می‌گیرند و پس از 8 ساعت،کارتون‎‌ها درب بندی می‌شود؛ سپس در داخل سردخانه‌هایی که دمای آن منفی 18 درجه می‌باشد نگهداری گردیده تا زمانی که بارگیری انجام شود.

 

3.    گوشت چرخ کرده منجمد قرمز و سفید

این فرآیند با تمام فرآیندهای دیگر کاملا متفاوت می‌باشد و تولید آن به صورت انجماد در انجماد است.
در این مرحله گوشت‌های تولید شده پس از اینکه از تونل انجماد بیرون می‌آیند به صورت بلوک‌های 20 کیلویی در داخل دستگاه‌های چرخ گوشت صنعتی قرار گرفته و به همان حالت انجماد خرد شده و به صورت تیکه‌های لقمه‌ای از دستگاه بیرون می‌آید؛ سپس در دستگاه‌ دیگری جهت میکس کردن و تبدیل آن به چرخ کرده دانه درشت قرار می‌گیرد و دوباره در دستگاه اصلی میکس و چرخ کرده به صورت دانه ریز و به صورت رشته‌ای بیرون می‌آید. این محصولات به داخل دستگاه پرس کن می‌رود و به صورت قطعات 400 گرمی تولید می‌شود؛ پس از حک شدن تاریخ روی ظروف به داخل دستگاه بسته بندی رفته، درب آنها به صورت دوخت حرارتی درب بندی و کاور گذاری می‌شود و پس از آن دوباره به داخل تونل انجماد می‌رود. نکته‌ای که در این فرآیند تولید حائز اهمیت می‌باشد این است که در انتهای تولید هنوز گوشت تولید شده منجمد می‌باشد و دمای آن زیر صفر است.
این فرآیند تولید که در شرکت آریا زمین انجام می‌شود باعث می‌شود تا محصول تولید شده ارزش غذایی خود را حفظ کند.

نکته مهم و ارزشمند

گوشت‌هایی که به صورت منجمد خریداری می‌شود باید دیفراس شود (یخ آن باز شود) زمانی که یخ باز می‌شود، همراه با خون آبه‌ای که از آن بیرون می‌آید، ارزش غذایی محصول از بین می‌رود؛ اما طی فرآیندی که در شرکت صنعتی اصفهان مرغ  انجام می‌شود دمای گوشت منفی 18 درجه است و پس از تولید نهایتا به منفی 8 درجه می‌رسد و این امر باعث می‌شود که ارزش غذایی محصول حفظ گردد.

  • اصفهان - خیابان لاله - روبروی پارک لاله
  • 031-34702131
  • 35298131 -031
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمونه محصولات ما

ارسال یک پیام

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
Top