-->

اخبار

جدیدترین اخبار کشتارگاه صنعتی و بهداشتی اصفهان مرغ

 آخرین اخبار تولید و تکنولوژی محصولات پروتئین

تولید مواد پروتئینی در ایران به 18 میلیون تن می رسد.

مهندس علی صابری مدیر کل تغذیه و بهبود جایگاه دام معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در همایش و جشنواره گردانندگان چرخ صنعت دام، طیور و صنایع وابسته که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد با بیان این مطلب اظهار داشت: جمعیت دامی کشور نزدیک به 80 میلیون راس دام سنگین و 85 میلیون دام سبک است.

وی افزود: قریب به 20 هزار واحد مرغ داری با ظرفیت 275 میلیون قطعه در هر دوره پرورشی، 20میلیون مرغ مادر گوشتی و متناسب با این ظرفیت کارخانه های فرآوری مواد گوشتی، صنایع لبنی و ... در ایران فعال است.
صابری گفت: صنعت دام و طیور در ایران به طور مستقیم 2.5 میلیون بهره بردار را به خود مشغول کرده است و معادل همین میزان به شکل غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: 14 میلیون محصول پروتئینی تولید شده در ایران شامل 10 میلیون لیتر شیرخام، 1.7 میلیون تن گوشت مرغ، 750 هزار تن تخم مرغ بوده و بین 45 تا 50 هزار تن نیز عسل در کشور تولید می شود.
مدیر کل تغذیه و بهبود جایگاه دام با اشاره به تلاش همه جانبه برای رفع نیاز جامعه در بخش مواد پروتئینی تصریح کرد: افزایش جمعیت ایجاب می کند تا روش های سنتی در تولید مواد پروتئینی را کنار گذاشته و تکنولوژی روز را به بازی بگیریم.

صابری با اشاره به مقاومت برخی برای افزودن نام صنعت و ورود صنایع به بخش کشاورزی اذعان داشت: امروز برای تولید مواد پروتئینی چاره ای جز استفاده از تکنولوژی در تولید نداریم. وی افزود: لذا با پذیرش مسئولان عنوان صنعت به بخش کشاورزی اضافه شد و این عنوان ملکه ذهن تمامی دستگاه ها شد. مدیر کل تغذیه و بهبود جایگاه دام خاطرنشان ساخت: با ورود نام صنعت به بخش کشاورزی زمینه برخورداری دام و طیور از حمایت های دولتی در بخش صنعت نیز فراهم شد.

وی استفاده بهینه از محصولات و به حداقل رساندن ضایعات را جزء در سایه توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی امکان پذیر نداست و افزود: در بسیاری از مواد پروتئینی از جمله شیرمدت ماندگاری کوتاه بوده و فقط با فراوری امکان نگهداری طولانی مدت محصولات فراهم می شود. صابری نیاز صنایع دام و طیور کشور به خوراک را 74 تا 75 میلیون تن اعلام کرد و گفت: خوشبختانه عمده نیاز صنایع دام و طیور به نهاده ها در داخل کشور تولید می شود و سالانه فقط 7.5 تا 8 میلیون تن از طریق واردات نهاده های خوراکی تامین خواهد شد.
وی ادامه داد: واردات در اقدام اصلی نیز جو و ذرت و کنجاله و سویا انجام می شود که در جیره متراکم دام های پرتولید استفاده از آنها ضرورت دارد.

صابری با اشاره به بارش های مناسب در آغاز فصل زراعی جاری اظهار امیدواری کرد: با ادامه روند بارندگی ها وقوع خشکسالی در کشور به حداقل برسد تا زمینه برای ایجاد تعادل در تولید مواد پروتئینی و تنظیم بازار نهاده ها فراهم شود. اگر روند واردات برای تامین چرخه نیاز کشور به هنگام و به جا شود طی سال های آتی هیچ اختلالی در تامین نهاده های مورد نیاز کشور نخواهیم داشت و به تبع آن موجبات افزایش بهای نهاده ها در کشور فراهم نمی شود.

فرایند تولید

فرایند | تولید

پس از کشتار و بازدید گوشت توسط پزشکان دامپزشکی مستقر در کشتارگاه صنعتی، تمامی گوشت‌ها مهر و برچسب خورده و به سردخانه کشتارگاه منتقل شده و تا 24 ساعت در آنجا نگهداری می‌شود. طی این 24 ساعت فعل و انفعالاتی در گوشت رخ می‌دهد که پس از آن می‌توان از محصول استفاده کرد.
پس از 24 ساعت پزشکان حاضر در کشتارگاه صنعتی با توجه به شرایط، اقدام به صدور مجوز حمل می‌نمایند و شرکت آریا زمین گوشت‌های کشتار شده را با ماشین‌های یخچال‌دار که توسط پزشکان دامپزشکی بازدید شده اند، به این مرکز منتقل می‌کنند.
پس از ارسال گوشت‌ها به شرکت صنایع غذایی آریا زمین و بازبینی توسط پزشک شرکت، آن‌ها را در داخل سردخانه‌های بالای صفر درجه نگهداری می‌کنند. سپس فرآیند قطعه بندی و بسته بندی شروع شده و گوشت‌ها توسط افراد مجرب برش و قطعه‌بندی می‌گردد و در ظرف‌هایی که از نظر بهداشتی مورد تایید وزارت بهداشت است بسته‌بندی کرده و به سردخانه‌های بالای صفر و یا زیر صفر درجه شرکت انتقال می‌دهند؛ در نهایت دامپزشک حاضر در شرکت آریا زمین، مجوز لازم برای فروش را صادر نموده؛سپس توسط ماشین‌های یخچال‌دار به مراکز فروش ارسال می‌گردد.
فرآیند تولید مرغ نیز به همان گونه تولید گوشت می‌باشد با این تفاوت که تهیه مرغ از مرغداری‌های مجاز که از دامپزشکی مجوز دارند تهیه می‌شود.

 

فرآیند تولید محصولات

در بخش فرآیند تولید شرکت آریا زمین به چگونگی تولید گوشت و مرغ تازه و منجمد اشاره شد.
در کارخانه جدید؛ شرکت آریا زمین مبادرت به تولید و فرآوری گوشت و مرغی کرده که تمامی مراحل آن توسط دستگاه‌های اتوماتیک انجام می‌گردد و دخالت دست کمتر در آن دیده می‌شود.
فرآیند تولید گوشت و مرغ منجمد به چند گونه صورت می‌ گیرد:

1.    فرآوری شده

کلیه محصولات فرآوری شده توسط دستگاه‌های تمام اتوماتیک فرآوری می‌شود و در زمان تولید شرایطی را دستگاه ایجاد می‌نماید که محصول با فضای بیرون هیچگونه ارتباطی پیدا نمی‌کند. هدف از فرآوری گوشت قرمز و سفید در راستای خرد کردن و مزه دار کردن با طعم‌های مختلف می‌باشد.
توجه داشته باشید که این امر با استفاده از افزودنی‌های مجاز و استاندارد صورت می‌گیرد.

 

2.    گوشت و مرغ منجمد تکه‌ای

گوشت و مرغ منجمد تکه‌ای پس از تولید و قطعه بندی به صورت بسته‌های بشقابی 400 و 800 گرمی و در کارتون‌ها به صورت بسته‌های 10و 20 کیلویی در تونل انجماد قرار می‌گیرند و پس از 8 ساعت،کارتون‎‌ها درب بندی می‌شود؛ سپس در داخل سردخانه‌هایی که دمای آن منفی 18 درجه می‌باشد نگهداری گردیده تا زمانی که بارگیری انجام شود.

 

3.    گوشت چرخ کرده منجمد قرمز و سفید

این فرآیند با تمام فرآیندهای دیگر کاملا متفاوت می‌باشد و تولید آن به صورت انجماد در انجماد است.
در این مرحله گوشت‌های تولید شده پس از اینکه از تونل انجماد بیرون می‌آیند به صورت بلوک‌های 20 کیلویی در داخل دستگاه‌های چرخ گوشت صنعتی قرار گرفته و به همان حالت انجماد خرد شده و به صورت تیکه‌های لقمه‌ای از دستگاه بیرون می‌آید؛ سپس در دستگاه‌ دیگری جهت میکس کردن و تبدیل آن به چرخ کرده دانه درشت قرار می‌گیرد و دوباره در دستگاه اصلی میکس و چرخ کرده به صورت دانه ریز و به صورت رشته‌ای بیرون می‌آید. این محصولات به داخل دستگاه پرس کن می‌رود و به صورت قطعات 400 گرمی تولید می‌شود؛ پس از حک شدن تاریخ روی ظروف به داخل دستگاه بسته بندی رفته، درب آنها به صورت دوخت حرارتی درب بندی و کاور گذاری می‌شود و پس از آن دوباره به داخل تونل انجماد می‌رود. نکته‌ای که در این فرآیند تولید حائز اهمیت می‌باشد این است که در انتهای تولید هنوز گوشت تولید شده منجمد می‌باشد و دمای آن زیر صفر است.
این فرآیند تولید که در شرکت آریا زمین انجام می‌شود باعث می‌شود تا محصول تولید شده ارزش غذایی خود را حفظ کند.

نکته مهم و ارزشمند

گوشت‌هایی که به صورت منجمد خریداری می‌شود باید دیفراس شود (یخ آن باز شود) زمانی که یخ باز می‌شود، همراه با خون آبه‌ای که از آن بیرون می‌آید، ارزش غذایی محصول از بین می‌رود؛ اما طی فرآیندی که در شرکت صنایع غذایی آریا زمین انجام می‌شود دمای گوشت منفی 18 درجه است و پس از تولید نهایتا به منفی 8 درجه می‌رسد و این امر باعث می‌شود که ارزش غذایی محصول حفظ گردد.

  • اصفهان - خیابان لاله - روبروی پارک لاله
  • 031-34702131
  • 35298131 -031
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمونه محصولات ما

ارسال یک پیام

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
Top